VIRTUAL REALITY

VR marketing to przyszłość dla wielu branż. Technologia pozwalająca na stworzenie rzeczywistości całkowicie odmiennej od tej obok nas pozwala na skuteczne zdobycie sympatii i uwagi odbiorców i klientów.

Rzeczywistość wirtualna (virtual reality) może przedstawiać świat fikcyjny oraz prawdziwy. Pierwszy dominuje w grach, nas interesuje ten drugi. Użycie specjalnych gogli – najpopularniejsze to Oculus Rift czy Gear VR – pozwala na zatopienie się w innym świecie.

Zastosowanie VR w marketingu? Nie trzeba szukać daleko. Dzięki niej można pokazać kupcom mieszkanie w apartamentowcu, który jeszcze nie istnieje. Można pokazać pokój w dalekiej Grecji osobom rozważającym w tym kraju letni wypoczynek. Albo zabrać klienta na przejażdżkę luksusowym samochodem, który dopiero powstaje.

Obraz w 360 stopniach, na którym opiera się VR, powstaje przy użyciu kamer skierowanych w każdą stronę. Dzięki temu widz znajduje się w centrum wydarzeń, może w nich uczestniczyć lub obejrzeć to, co zostało nagrane wcześniej. To dobry pomysł na pamiątkę np. z firmowego eventu czy konferencji. Albo zachęta do odwiedzenia stoiska firmy podczas targów branżowych.

Możliwości dostarczane przez rzeczywistość wirtualną są nieograniczone – rozrywka, sprzedaż, dokumentacja? Wszystko zależy od wyobraźni twórców!