SOCIAL MEDIA MARKETING

Social Media marketing jest dziś niezbędny w dotarciu do klientów. Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat czy LinkedIn to kanały, w których ludzie spędzają znaczną część dnia (i nocy). Media społecznościowe są znaczącym ogniwem strategii komunikacji multichannel, dzięki której odbiorca obcuje z komunikatem na wiele sposobów, w tym także w swoim naturalnym środowisku. Otrzymuje wartościowy content oraz użyteczne informacje np. dzięki Facebook Ads.

Komunikacja w mediach społecznościowych może stanowić osobny zestaw narzędzi marketingowych, może być elementem komunikacji multichannel. W obu wypadkach celem jest budowa relacji z odbiorcami, towarzyszenie im w codziennym życiu. Istotą social mediów jest dwustronna komunikacja, słuchanie klientów i wychodzenie naprzeciw ich potrzebom. Dowodem na to jest waga przykładana do obsługi klienta, który coraz częściej traktuje Facebooka czy Twittera jak opcję do kontaktu z marką. Nierzadko wywołując kryzysy, które przecież w social mediach wybuchają w weekendy.

Działania contentowe uzupełnia się o płatne kampanie reklamowe – Social Media Ads. Wykorzystując dane udostępnione przez użytkowników można dotrzeć z przekazem do precyzyjnie określonych grup docelowych – trafiając w ich gusta i zaspokajając ich potrzeby. A przy okazji budować własną bazę danych, kierować ruch do własnych kanałów i osiągać cele biznesowe.