AUGMENTED REALITY

Rzeczywistość rozszerzona powstaje gdy połączymy rzeczywistość wirtualną z tą prawdziwą, obserwowaną lub nagraną za pomocą aparatu lub kamery. Obraz widziany np. w smartfonie czy na tablecie jest wzbogacany o generowane komputerowo obiekty – wszelkiego rodzaju! Może to być zdjęcia, animacja, dźwięk a nawet zapach.

Pokemon GO – to właśnie AR odpowiada za sukces tej gry. Realia bliższego i dalszego sąsiedztwa wzbogacone o animowane pokemony? Niby banalne a sukces gry powalił na kolana specjalistów od nowych technologii.

Ale nie tylko o zabawę chodzi. Technologia ta może służyć edukacji, kulturze i wielu innym dziedzinom – także komunikacji! Aplikacje służące do gier mogą z powodzeniem być wykorzystywane przez marki. Mogą wzbogacać eventy gromadząc ludzi np. przy stoisku marki i służyć do generowania leadów.

Skuteczna sprzedaż? To marzenie wszystkich sales managerów. AR pozwala zobaczyć pralkę czy szafę w domowych realiach i zdecydować się na zakup szybciej, bez ryzyka. A o to przecież chodzi.