APLIKACJE MOBILNE

Mobile marketing umożliwiają w dużej mierze aplikacje mobilne. Oprogramowanie na Apple iOS, Google Android czy Microsoft Windows Phone pozwala docierać do odbiorców gdy nie korzystają z komputerów stacjonarnych. A coraz więcej osób jest online tylko na smartfonie czy tablecie.

Aplikacje na telefon czy tablet zwiększają ruch na stronie internetowej, stanowią wsparcie sprzedaży, pomagają budować bazę mailingową. Geolokalizacja umożliwia komunikację z klientem gdy jest on w bezpośredniej bliskości sklepu, technologia NFC pozwala na błyskawiczną wymianę danych.

Tworzenie oprogramowania mobilnego ma bardzo szerokie zastosowanie. Edukacja, rozrywka, zdrowie, sport, komunikacja, media to tylko niektóre obszary, w których popularne apki odgrywają znaczną rolę. Wystarczy przypomnieć sobie takie nazwy, jak Instagram, Endomondo czy Messenger.

Jak zrobić aplikację na Androida lub iOS? Bardzo podobnie jak w przypadku strony www. Konieczny jest pomysł odpowiadający potrzebom klienta, projekt, prace programistyczne i wdrożenie. A potem już tylko poinformowanie o możliwości pobrania na swoje urządzenie.